Oto 4 powody, dla których nie można teraz skrócić Bitcoina

16. August 2020

Tak, są inwestorzy poszukujący krótkich Bitcoinów nawet na dzisiejszym ryczącym rynku BTC. Cena Bitcoin przetrwała pandemię Coronavirus i jest na dobrej drodze do dotknięcia nowych wzlotów. Jednakże, istnieje ogromny segment inwestorów, którzy chcą podważyć trend i krótkie Bitcoin Profit. Pomimo ciągłego przesuwania się powyżej 12.000 dolarów, niektórzy niedźwiedzie uważają, że jest to górna granica dla pary BTC/USD.

Cena Bitcoinów była wielokrotnie odrzucana z poziomu 12.000$, co jest powodem do niepokoju byków. Wielu traderów uważa, że cena może spiralnie spadać w kierunku 9.000$. Pomimo pewnych niedźwiedzich omenów, menadżer funduszu Charles Edward uważa, że nie ma powodu, aby iść cały czas ponuro na króla kryptońskiego i krótkiego Bitcoina.

Karol powołuje się na szereg makro czynników związanych z Bitcoinem, które będą napędzać kolejny rajd byków i spowodują wzrost ceny do nowych rekordów. Oto cztery czynniki, które zdaniem Karola spowodują wzrost ceny Bitcoinów w najbliższych dniach.

RelatedPosts
Cena Bitcoinów wzrasta powyżej $11900, co dalej?
Co oznacza zakup Barrick’a Barrick’a Gold’a przez Warren’a Buffet’a za cenę Bitcoin’a?
Bycze nieugięcie pchają cenę Bitcoina powyżej 12 100 dolarów.
Rząd USA promuje przyjęcie bitcoin

1. Przyjęcie przez Dave’a Portnoy’a

Bliźniaki Winklevoss pomogły Dave’owi Portnoy’owi, słynnemu handlarzowi dniami, kupić Bitcoin. To nic innego jak włączenie Bitcoin’a do głównego nurtu w psychice tradycyjnego handlarza. Kryptońscy analitycy uważają, że ten ruch wprowadzi Bitcoin do tysięcy zwolenników Dave’a. To z pewnością może pobudzić handel BTC i zwiększyć ekspozycję Bitcoin do wielu innych „Robinhood“ handlarzy.
2. Projekt Dolara Cyfrowego Rezerwy Federalnej
Wiadomości o współpracy Rezerwy Federalnej z MIT w ramach projektu „Dolar Cyfrowy“ podekscytowały społeczność kryptońską. Choć projekt ten jest eksperymentem badawczym, z pewnością odzwierciedla to, jak Rezerwa Federalna ociepla się do krypto walut. Biorąc pod uwagę status waluty rezerwowej dolara amerykańskiego, projekt ten ma globalne znaczenie finansowe.

Projekt badawczy nad cyfrowym dolarem będzie kamieniem milowym w rozwoju polityki walutowej banku centralnego. Projekt ten wzbudzi również ogólne zainteresowanie aktywami Bitcoin i kryptograficznymi.

3. Zwiększenie pułapu rynkowego Tether
Kapitalizacja rynkowa Tether rośnie w szybkim tempie. Niedawny wzrost o 25 procent popchnął Tether cap rynku poza 10 miliardów dolarów poziomu. Wzrost ten wskazuje na rosnące zainteresowanie kapitałem BTC i innych altcoins. Przejście do krótkich Bitcoinów może się odbić szerokim echem.

4. Duża część podaży Bitcoinów nadal czeka na zmianę.
Pomimo nowych rekordów BTC/USD publikowanych codziennie, dane z łańcucha blokowego wskazują, że znaczna część podaży Bitcoinów nie weszła jeszcze do obiegu. Oznacza to, że w obecnym rajdzie nie biorą jeszcze udziału duzi gracze. Dane Glassnode’a pokazują, że 61 procent BTC przechowywanych w portfelach jest w stagnacji przez ostatnie 12 miesięcy. Więc poczekaj, aż wieloryby wykonają jakieś duże ruchy, zanim handlowcy skrócą Bitcoin.
Podstawowe czynniki stoją w kolejce do wsparcia dalszego rajdu byków w cenie Bitcoin. Zobaczmy, jak długo opór 12.000 dolarów utrzymuje się przeciwko szalejącemu zjawisku byka.